Aktualitet

Kini besim tek puna jonë! Mesazhi i mjekëve dhe infermierëve në shërbimin infektiv (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:26 - 13/03/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një “video call” me ekipin e mjekëve dhe infermierëve që në këto momente po shërbejnë në Spitalin Infektiv tek pacientët e konfirmuar me COVID-19.


Shefja e Shërbimit Infektiv prof. Najada Çomo shpjegoi gjatë lidhjes direkte me ministren që gjendja e 8 të prekurve është e stabilizuar dhe po vijojnë të ofrojnë shërbimin në kushtet e duhura.


Gjatë bashkëbisedimit me ministren, mjekët e infektivit kërkuan që gjithë qytetarët të kenë besim tek puna e tyre sepse po përpiqen për të bërë më të mirën e mundshme.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas