Aktualitet

Kishte fshehur 33 kg marijuanë në çantë, arrestohet shqiptari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:59 - 16/09/21 |
mapo.al

Një 38-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë pasi në kufirin greko-maqedonas u furnizua me një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike.


Ai ishte furnizuar me drogë në kufi dhe po tentonte të futej në brendësi të tokës greke, por u pikas nga policia në afërsi të Polikastro, Kilkis.


Në furgonin që ai drejtonte u gjetën dhe sekuestruan 2 çanta me 30 pako qe përmbanin rreth 33 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar marijuanë.Gjithashtu nga policia iu sekuestruan 700 euro dhe 2 celularë.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas