Sport

Kjo Barcelonë të fut frikën, ortek golash

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:36 - 02/09/18 |
mapo.al

Barcelona tregoi të gjithë fuqinë e saj në javën e tretë të kampionatit spanjoll. Në “Camp Nou”, katalanasit shkatërruan 8-2 Huesca-n.


Messi dhe Suarez shënuan nga dy herë, ndërsa golat e tjerë kishin si autorë Dembele, Rakitic e Jordi Alba. Ky i fundit, në pjesën e parë detyroi Pulidon që të shkaktonte edhe një autogol.


Përpara ortekut të golave të Barcelonës, ishte Huesca ajo që kishte nisur takimin me një gol të shpejtë.
Etiketa: , , ,

Pas