Auto

‘Bisha’/ Kjo është fuoristrada më e shtrenjtë në botë, e gjitha e blinduar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:00 - 11/04/18 |
mapo.al

Kjo është supermakina të cilën jo të gjihtë mund ta kenë dhe ka një arsye shumë të madhe për këtë.


Arsyeja është pasi makina kushton pothuajse 2 milionë dollarë.


Vetëm 10 modele “Karlmann Kings” do të ndërtohen sipas prodhuesit kinez të kësaj makine të zezë, që i ngjan shumë mjetit që shohim nëpër filmat e Batmanit.Brendësia e kësaj makine të tërheq vëmendjen me sediljet luksoze, një kompjuter për të luajtur video-lojra dhe një frigorifer për shampanjën.
Shumë nga gjërat brenda kësaj makine, si aspiratori, sediljet, televizori dhe dritat, kontrollohen me anë të një aplikacioni. Makinë arrin një shpejtësi maksimale deri 140 km/h.<
>
4_6[1] 512 13999531-ec22-41d1-968a-0ce051ed6828 AR_0403_Karlmann_King-22 AR_0403_Karlmann_King-26 iat-kalman-14 IAT-Karlmann-King-interior-seats-at-Auto-China-2016 IAT-SUV-Dartz455 karlmann_king Karlmann_king_5 Karlmann-King Karlmann-King-0 karlmann-king-2 karlmann-king-china-3 m08_1000_d_850 makinaa the-karlmann-king-suv-costs-14-cr-but-most-billionaires-can-rsquo-t-buy-it800-1521809812 the-karlmann-king-suv-costs-14-cr-but-most-billionaires-can-rsquo-t-buy-it1400-1521809837_1100x513 maxresdefault (1) maxresdefault (2) maxresdefault nc-composite-geometriccar nintchdbpict000393506400
1


Etiketa: , , ,

Pas