Aktualitet

KLGJ kërkon riorganizim të hartës gjyqësore: Nga 34 gjykata të mbeten 15


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:07 - 08/06/21 |
mapo.al

Këshilli i Lartë Gjyqësor kërkon riorganizim të gjykatave në të gjithë vendin dhe me anë të një letre dërguar Ministrisë së Drejtësisë kërkon përshpejtimin e miratimit të hartës gjyqësore.


KLGJ propozon zvogëlim të numrit të gjykatave, ku në të gjithë vendin të mbeten vetëm 12 gjykata me juridiksion të përgjithshëm, 2 Gjykata Administrative dhe 1 Gjykatë Apeli.


Aktualisht në vendin tonë janë 22 Gjykata Rrethesh, 6 Gjykata Administrative dhe 6 Gjykata ApeliSipas KLGJ, propozimi i është vënë në dispozicion Ministrisë së Drejtësisë në 29 shtator të vitit të kaluar.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas