Aktualitet

KLP i gjen punë Arta Markut, ja detyra e re e ish-Kryeprokurores


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 12/12/19 |
mapo.al

Pas largimi nga detyra e Kryeprokurores, Arta Marku do ushtrojë funksionin e prokurores në Prokurorinë e Apelit të Tiranës. Vendimi është marrë ditën e sotme nga KLP me 11 vota pro dhe asnjë kundër.


Përparim Kulluri gjithashtu u dërgua në të njëjtën prokurori.


Më parë në Prokurorinë e Shkallës së Parë të Tiranës u dërguan Arens Çela; Blerim Tominaj; Besim Hajdarmataj; Doloreza Musabelliu; Elisabeta Imeraj; Manjola Kajana; Vladimir Mara; Sonila Muhametaj; Pranvera Pustina.LEXO EDHE: SPAK “shkrin” Krimet e Rënda, prokurorët që transferohen (EMRAT)1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas