Kryesore

KLSH i kërkon Bashkisë të heqë dorë nga projekti për Teatrin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:12 - 16/05/20 |
mapo.al

Kontrolli i Lartë i Shtetit përmes një shkrese, i rekomandon Bashkisë, Veliajt dhe Këshillit Bashkiak, që të heqin dorë nga veprimet dhe vendimmarrjet për Teatrin.


KLSH thotë se çështja duhet të zgjidhet nga Gjykata Kushtetuese. Kontrolli i Lartë i Shtetit, cilëson se do të ishte një dëm i pakthyeshëm i pasurisë publike dhe fondeve, nëse projekti do të zbatohej.


KLSH i kujton Bashkisë se çdo dëm do t’u ngarkohet atyre, nëse Gjykata Kushtetuese më vonë do ta anullojë këtë projekt.


Më poshtë, shkresa e KLSH drejtuar Veliajt


 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas