Aktualitet

Knut Fleckenstein emërohet këshilltar i Gramoz Ruçit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 22/05/20 |
mapo.al

Ish-eurodeputi i Parlamentit Europian dhe ish-raportuesi i Shqipërisë në BE, Knut Fleckenstein, është emëruar këshilltar i krut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.


Knut Fleckenstein do të jetë këshilltarë i Ruçit për integrimin. Nga një zyrtar i lartë në Bashkimin Europian, Knut Fleckenstein ka zgjedhur të punojë në Shqipëri tashmë, duke i dhënë Gramoz Ruçit këshilla për integrimin.


Fleckenstein vjen nga radhët e social-demokratëve gjermanë. Ai u zgjodh deputet i Parlamentit Europian në vitin 2009 dhe ishte në detyrë deri vitin e kaluar 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas