Aktualitet

Kodi Zgjedhor mbetet në fuqi – Meta: Asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i mbetjeve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:34 - 29/10/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka reaguar fill pas rrëzimit të dekretit të tij në Kuvend, për shqyrtimin e Kodit Zgjedhor.


Në një postim në “Facebook”, Meta e cilëson si një vendim aspak surprizë, dhe Kuvendin e emëron si njëpartiak të inceneratorëve dhe mbetjeve, teksa e shoqëron me një fotografi ilustruese.


Kreu i shtetit lajmëron gjithashtu se nesër (30 tetor) do të flasë rreth kësaj çështjeje në një studio televizive.Mesditën e sotme, Kodi Zgjedhor hyri automatikisht në fuqi pa ndryshimet që kërkon presidenti Ilir Meta dhe opozita jashtëparlamentare.


Postimi i presidentit Ilir Meta në “Facebook”:


Asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve!

Me qetësi dhe dashuri!

Nesër më ndiqni tek “Zonë e Lirë” e Arian Çanit!

 


Etiketa: , ,

Pas