Varhelyi thirrje Ramës: Mos e votoni Kodin Zgjedhor pa u shprehur Venecia

Komisioni i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish për Kodin Zgjedhor, duke insistuar se dekreti i presidentit Ilir Meta nuk duhet të rivotohet nga Kuvendi, pa pritur opinionin e Komisionit të Venecias. Varhelyi shprehet se me rëndësi për Brukselin është që vendi të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme në 25 prill … Continue reading Varhelyi thirrje Ramës: Mos e votoni Kodin Zgjedhor pa u shprehur Venecia