Aktualitet

Koka: Banda e Muratajt me 24 anëtarë, kanë bashkëpunuar ish-zyrtarë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 11/04/19 |
ro ot

Grabitësit kanë patur informacion të detajuar në lidhje me transportin e valutave. Kanë qenë tre banka të nivelit të dytë, që do të nxirrnin sasinë e lekëve jashtë Shqipërisë, drejt Vjenës.


“Një ish-punonjës policie, nga Elbasani dyshohet të ketë patur telefonata me pjesëtarë të këtij grupi, ky grup shkon në 23-24 veta në total. Po verifikohen dhe informacione për ish-punonjës të ICTS-së dhe aeroportit që dyshohet se i kanë dhënë informacione grupit”, tha gazetari Spartak Koka në debat televiziv.


Sa i përket shumës së grabitur, dyshohet se janë 6.5 milionë dhe jo 10 milionë euro sa është raportuar deri më tani. Drejtuesi i emisionit “Opinion”, Fevziu tha se kjo shumë është deklaruar nga bankat në mënyrë konfidenciale. Grabitësit kanë arritur të marrin disa prej thaseve me para dhe jo gjithë shumën që gjendej në kargo, duke u ngarkuar në avion.
Etiketa: , , , , ,

Pas