Kronika

Kokainë, kanabis, grabitje dhe të dehur në timon, arrestohen 5 persona në Fier


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:28 - 13/08/21 |
mapo.al

Pesë persona në Fier kanë rënë në pranga për vepra të ndryshme penale. Policia e Fierit bën me dije se në pranga kanë rënë 25-vjeçari M.M., dhe 24-vjeçari J.(Y) Gj të dy banues në Fier.


Të dy këta persona janë arrestuar pasi janë kapur në një lokal në fshatin Bishan me doza kokainë dhe kanabis.


Gjithashtu specialistët e sektorit të qarkullimit rrugor Fier kanë arrestuar 36-vjeçarin E.M., dhe 55-vjeçarin F.A., pasi u kapën nga shërbimet e policisë duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.Ndërsa 32-vjeçari E.P., është arrestuar pasi dyshohet se ka vjedhur disa vegla pune të cilat ishin në pronësi të një personi me inicialet M.P.
DVP Fier-Informacion-Vihen në prangat e Policisë 5 shtetas për vepra të ndryshme penale.

Lexo edhe :  E mitura denoncon 63-vjeçarin për ngacmim seksual! Zbulon çfarë ndodhi


Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit M. M., 25 vjeç dhe J. (Y). Gj., 24 vjeç, banues në Fier, pasi janë kapur nga shërbimet e Policisë në një lokal në fshatin Bishan, me doza kokainë dhe cannabis sativa.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit E. M., 36 vjeç dhe F. A., 55 vjeç, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetet e tyre në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin E. P., 32 vjeç, banues në Pirrë, Lushnjë, pasi dyshohet se ka vjedhur disa vegla pune në pronësi të shtetasit M. P.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas