Aktualitet

Kokainë me vlerë 1.6 mln paund në banesë – Pranga dy shqiptarëve në Londër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:14 - 07/03/21 |
mapo.al

Dy shqiptarë janë arrestuar të enjten me 20 kg kokainë në Londër, që në treg arrin vlerën e 1.6 milionë paund.


Mediat e huaja raportojnë se bëhet fjalë për Vidiol Muratas dhe Fatjon Nakaj, përkatësisht të moshës 43 dhe 31 vjeç.


Të rinjtë u arrestuan në flagrancë në një apartament në Rotherhithe, në jug-lindje të Londrës, ku dhe fshihnin drogën.Tashmë ata po përballen me akuzën trafik droge, ndërkohë nuk dihet se cili do të jetë dënimi që do të marrin. Dje Muratas dhe Nakaj paraqitën në Gjykatën e Magjistraturës Croydon, dhe momentalisht ndodhen në paraburgim.Vendi ku u arrestuan në flagrancë dy shqiptarët
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas