Kronika

Kokainë në fruta nga Brazili në Greqi, shkatërrohet banda e shqiptarit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:29 - 09/01/19 |
mapo.al

Policia greke ka goditur një bandë të trafikut të kokainës nga Amerika Latine.


Si pasojë e operacionit janë sekuestruar 36 kg kokainë që vinte në Greqi në rrugë ajrore nga Brazili.


Droga ishte e fshehur në fruta ACAI (superfood). Nga aksioni i autoriteteve helene janë arrestuar 6 shtetas grekë ndërkohë që kreu i organizatës dhe njëkohësisht financuesi i saj rezulton të jetë një shtetas shqiptar.Aktualisht ai është i arrestuar në Gjermani për trafik droge. Gjithashtu është shpallu në kërkim një shtetas grek i cili kontrollonte transportin dhe mendohet se fshihet në Amerikë Latine.
6 muaj më parë e njëjta organizatë ka trafikuar kokainë të fshehur në rroba./BW/1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas