Aktualitet

KOKSH s’pyet për ligje, mbledhje urgjente mes pandemisë Covid-19
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:00 - 10/01/21 |
mapo.al

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar do të mblidhet pas pak minutash në MAK Hotel në Tiranë për të diskutuar në lidhje me kreun e ri të institucionit.Në kundërshtim me të gjitha aktet normative në kohë pandemie, pritet që pas orës 10:00 të mëngjesit të sotëm të jenë shumë anëtarë pjesëmarrës në të.


Gjithçka vjen kur institucioni Olimpik ka mbetur pa “kokë” dhe zgjedhjet për presidentin e ri. Në kushtet kur nuk lejohen organizime dhe mbledhje prej kushteve të Covid-19, KOKSH nuk pyet për virus.
Mbledhja e sotme nuk pritet të vendosë presidentin e KOKSH, pasi më herët duhet mbledhur Asambleja e këtij organizmi për të caktuar kreun. Në kundërshtim me çdo ligj në fuqi, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar pas pak do zhvillojë punimet e radhës.

Lexo edhe :  Sulmi - Edi Rama: Franca gaboi sërish


1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas