Aktualitet

Kolegët në lot/ Nëntetarja Hasanaj nderohet në Letoni (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:32 - 07/05/19 |
mapo.al

Lot e dhimbje nga kolegët. Nëntetarja e cila humbi jetën tragjikisht një ditë më parë në bazën e NATO-s në Letoni, është nderuar gjatë një ceremonie ushtarake. Në ceremoni mori pjesë gjithë kontingjenti shqiptar në grup-batalionin e NATO-s në Letoni dhe përfaqësuesi ushtarak shqiptar në NATO.<
>
lot6 lot9 lot8 lot7 lot5 lot4 lot3 ne lot2 ne lot1

Ndërkohë, kjo më poshtë është një foto nga shërbimi i Hasanajt në Letoni. Në mes, është pikërisht nëntetarja Zarife Hasanaj, e shoqëruar nga dy kolegë të saj ushtarakë shqiptarë.
Ministria e Mbrojtjes njoftoi se paraditen e sotme është nisur drejt Letonisë Task Forca e ngritur me urgjencë nga Ministria e Mbrojtjes. Task Forca bashkë me autoritetet letoneze do të ndjekë hetimin e plotë për ngjarjen e 6 majit në Camp Adazi në Letoni.Grupi, në përbërje të të cilit ka përfaqësues nga Agjencia e Inteligjences dhe Sigurise se Mbrojtjes, Policia Ushtarake dhe Drejtoria e Inspektimit ne ministri do te punoje per rrethanat e ngjarjes, mbledhjen e provave etj.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas