Aktualitet

Kombëtarja- Elseid Hysaj humbet nga dëmtimi dy miqësoret


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:31 - 29/05/21 |
mapo.al

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot seancën e radhës stërvitore, në kuadër të dy ndeshjeve miqësore, që ekipi do të zhvillojë në transfertë ndaj Uellsit me 5 qershor dhe Republikës Çeke më 8 qershor.


Grupi ishte kompletuar sot, teksa zyra e shtypit në FSHF, bën me dije se mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj nuk do të jetë pjesë e skuadrës për këto dy ndeshje miqësore të radhët për shkak të një problemi në gju.


Hysaj ka mbërritur sot në kompleksin “Tropikal”, ku gjendet e grumbulluar skuadra dhe pas vizitave nga stafi mjekësor dhe konsultave me mjekun e skuadrës, Gianluca Stesina, u mor vendimi që lojtari të largohet nga grumbullimi dhe të vazhdojë kurimin, ndërkohë që kuqezinjtë vazhdojnë përgatitjet.1Etiketa: , ,

Pas