Aktualitet

Kombëtarja U-19 për turp, përmbyset nga Islanda

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:52 - 19/11/19 |
mapo.al

Kombëtarja U-19 vijon të humbasë.


Kuqezinjtë e Nevil Dedës kanë pësuar disfatën e tretë në grupin 4 të kualifikueseve të Europianit për këtë grupmoshë.


Edhe pse e panë veten në avantazh të dyfishtë, pas golave të Cuni e Ndrecka, kuqezinjtë u përmbysën 4-2 nga Islanda.


Ishullorët ishin një “vullkan” në pjesën e dytë, duke gjetur rrjetën me anë të Barkarson, Thorvaldsson, Gudjohsen dhe Gunnarsson. Pas këtij triumfi, Islanda kualifikohet në raundin tjetër së bashku me Belgjikën.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas