Aktualitet

Komisioni Hetimor për 25 prillin/ PD cakton kryetarin dhe anëtarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:54 - 30/09/21 |
mapo.al

Partia Demokratike depozitoi sot në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.


Ndërkohë bashkë me kërkesën janë depozituar edhe emrat e deputetëve demokratë që do të përfaqësojnë këtë komision.


Kështu, PD ka vendosur që kryetar i komisionit të jetë Enkelejd Alibeaj, ndërsa anëtarë Gazment Bardhi, Oerd Bylykbashi, Sorina Koti, Ferdinand Xhaferri, Ervin Salianji dhe Kreshnik Çollaku.Enkelejd Alibeaj pas dorëzoi kerkesen në Kuvend renditi edhe disa nga çështjet që do të përfshijë hetimi.
Sipas Alibeajt hetimi do të nisë me ndalimin e emigrantëve ditën e zgjedhjeve, legalizimet, rritja e pagave, punësimet apo deri tek patronazhistët.Alibeaj u shpreh se kërkesa është jo vetëm nevojë e aksionit politik të PD, por edhe si nevojë ulëritëse që demokracia në këtë vend kërkon.

1


Etiketa: , ,

Pas