Aktualitet

Komplot për të sulmuar qendrën e numërimit në Pensilvani? – Arrestohen 2 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 06/11/20 |
mapo.al

Policia e Filadelfias është shprehur këtë të premte se po heton një komplot të pretenduar për të sulmuar Qendrën e Konferencave të Pensilvanisë, raporton VOA.


Në këtë qendër po vazhdon numërimi i votave për garën presidenciale midis Trump dhe Biden.


Policia tha se mori një informacion në lidhje me një kamion me njerëz të armatosur që po shkonte drejt vendit të numërimit të enjten.Forcat ligjzbatuese të Filadelfias u shprehen se kishin arrestuar dy persona të cilëve u kishte konfiskuar armët.
1
Etiketa: , , , ,

Pas