Aktualitet

Kompromis qeveri-opozitë? Rama në konferencën me Roth: Kërkesë alarmante


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:52 - 27/05/21 |
mapo.al

Ministri gjerman për Evropën Michael Roth gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama tha se dëshiron që të ketë një raport me respekt të madh mes partisë që qeveris dhe opozitës


Ndërkohë i pyetur nga gazetarët për një kompromis të mundshëm mes qeverisë dhe opozitës, kryeministri Edi Rama është shprehur optimist.


Ai ka thënë se nuk po kërkohet sakrificë e madhe por vetëm një frymë bashkëpunimi për të komunikuar mes partive për çështjet me rëndësi për integrimin e vendit.“Një nga gjërat që duhet të bëjmë më mirë është përpjekja për tu marrë vesh me njëri-tjetrin për tu kuptuar jo për të rënë dakord. Për ta kaluar fazën e adoleshencës, politike dhe të sherreve prej adoleshentësh që i eksportojmë nëpër botë. Një kërkesë shumë alarmante e kahershme. Faktikisht kush fiton, fiton prapë por nga ky eksport humbet Shqipëria.”-tha Rama.

Lexo edhe :  Meta letër prokurorisë: Verifikoni emrat që Rama ka propozuar për ministra


LEXO EDHE:Rama dhe Roth konferencë për shtyp: Janë përmbushur kushtet për negociatat

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas