Aktualitet

Koncerti eksperimental shfrenon të rinjtë britanikë, alkool dhe asnjë distancë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:32 - 01/05/21 |
mapo.al

Afro 6 mijë të rinj në Britaninë e Madhe kërcyen, pinë alkool dhe qëndruan pranë njëri-tjetrit pa distancë sociale dhe pa maska në një koncert eksperimental

Të rinjtë bënë teste para dhe pas eventit dhe do të mbikëqyren në ditët në vijim nga Sistemi Kombëtar i Shëndetit (NHS).


“Koncerti eksperimental” është një ngjarje pilot e planit të qeverisë britanike për të dalë nga pandemia.

Ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, tha më herët se rezultatet e koncertit “do të na ndihmojnë të sigurojmë që eventet e mëdha në të ardhmen të mbahen në mënyrë të sigurt”.Kjo ngjarje rrit më tepër shpresat e organizatorëve dhe të publikut që koncertet do të kthehen për të shpëtuar sezonin turistik që po troket.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas