Aktualitet

Koncerti eksperimental shfrenon të rinjtë britanikë, alkool dhe asnjë distancë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:32 - 01/05/21 |
mapo.al

Afro 6 mijë të rinj në Britaninë e Madhe kërcyen, pinë alkool dhe qëndruan pranë njëri-tjetrit pa distancë sociale dhe pa maska në një koncert eksperimental


Të rinjtë bënë teste para dhe pas eventit dhe do të mbikëqyren në ditët në vijim nga Sistemi Kombëtar i Shëndetit (NHS).


“Koncerti eksperimental” është një ngjarje pilot e planit të qeverisë britanike për të dalë nga pandemia.Ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, tha më herët se rezultatet e koncertit “do të na ndihmojnë të sigurojmë që eventet e mëdha në të ardhmen të mbahen në mënyrë të sigurt”.Kjo ngjarje rrit më tepër shpresat e organizatorëve dhe të publikut që koncertet do të kthehen për të shpëtuar sezonin turistik që po troket.

Lexo edhe :  Raporti i KE: Shqipëria me vdekshmërinë më të lartë në Europë nga Covid


<
>
mmmm lek-640x426 jepi-640x426 ha-640x426 ci8-640x426 fi-640x466 ok-640x426 uuu-640x426 iii-640x426 mmm-640x427 ddd-640x426 oa-640x426 jep-640x426 kk-640x427 nbu-640x426 mire-640x427 pije-640x426 o-640x426 k-640x426 ku-640x426
1


Etiketa: , , , ,

Pas