Aktualitet

‘Kone, plehrë, zagar’/ Braçe dhe Salianji përplasen fizikisht, ndërhyn Garda


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:18 - 16/11/21 |
mapo.al

Seanca parlamentare është shoqëruar me tensione të larta gjatë ditës së sotme.


Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka debatuar me deputetin Erion Braçe të cilin e akuzon se ka dalë në hetimet e prokurorisë italiane për çështjen e Rezart Taçit.


Braçe ka replikuar nga vendi, çka ka sjellë një reagim të ashpër të Salianjit, i cili është nisur drejt ish-zëvendëskryeministrit, por është ndaluar nga punonjësit e gardës.Debati
Salianji: Ku iku zonja që kishte librin në dorë. Ka dhjetëfishuar pasurinë e saj dhe të bashkëshortit të saj. Bën si engjëll këtu, por nuk është engjëll. Ky zotëria që ngrihet këtu dhe bëhet si më i shqetësuari. A je ti zëvendëskryeministri që ke dal në hetimet e antimafias italiane (hetimet ndaj Rezart Taçit).

Lexo edhe :  Del VIDEO/Si u ekzekutuan në atentatin e Astirit Erigers Mihasi dhe shoku i tij


Ndërhyn deputeti Erion Braçe

Salianji: O kone mos më ndërprisni mua. Plehrë, qen, kone, zagar!

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas