Aktualitet

Konferenca e Donatorëve/ Suedia dhuron 5.6 milion euro për procesin e rindërtimit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:49 - 17/02/20 |
mapo.al

Nëpërmjet një video në Facebook, ambasada e Suedisë në vendin tonë ka deklaruar se Suedia do të dhurojë 5.6 milion euro për procesin e rindërtimit pas tërmetit.


Ky fond do të shkojë për rindërtimin e banesave, përballimin e situatave emergjente, zhvillimin e ekonomisë dhe të kulturës.


Gjithashtu njoftohet se ministri i Suedisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim Peter Eriks Sonmp është në Bruksel, pjesëmarrës në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë.


Suedia po e mbështet Shqipërinë me 5.6 milion euro pas tërmetit❗️ Sot Ministri ynë për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim Peter Eriks Sonmp është në Bruksel, pjesëmarrës në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë“, – thotë Ambasada Suedeze.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas