Aktualitet

Konfirmohen me koronavirus 4 mësues në qarkun e Korçës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 28/09/20 |
mapo.al

Konfirmohen me koronavirus 4 mësues në qarkun e Korçës. Përkatësisht 2 raste në Bashkinë e Korçës, 1 rast në bashkinë e Devollit dhe 1 në bashkinë e Kolonjës.


Për sa u përket 2 rasteve në Korçë mësohet se janë një çift bashkëshortësh, punonjës në një shkollë 9-vjeçare.


Ndërkohë që edhe rasti i Kolonjës është mësuës në një shkollë 9-vjeçare, ndërsa rasti që rezultoi me COVID-19 në Kolonjë është mësues fizike.

Etiketa: , ,

Pas