Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë, një shqiptare e prekur nga koronavirusi në Itali

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:22 - 24/02/20 |
mapo.al

Italia prej pak ditësh është në alarm prej koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 7 të vdekur dhe mbi 230 të prekur.


Midis të prekurve bëhet me dije se është edhe një shqiptare e moshës së re dhe njoftimin e ka dhënë nëpërmjet një statusi në Facebook mamaja e saj. “Ime bijë infektuar nga virusi“, ka shkruar ajo në rrjetet sociale në gjuhën italiane dhe atë shqipe.Mësohet se reja është një vajzë nga Lezha që jeton në Itali.


t.chPas