Aktualitet

Konfiskimi – Yuri Kim: SPAK dënoi kriminelët, pjesë e dosjes famëkeqe 339


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:29 - 05/02/21 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë ka reaguar në lidhje me konfiskimin e pasurive të grupit që tjetërsoi pronat në bregdetin e Shëngjinit, me vlerë 60 milionë euro në Lezhë.

Ambasadorja e quan sekuestrimin e perfitimeve dhe dënimin e 11 personave si shembull të drejtësisë së re, duke shtuar se shpreson që SPAK të vazhdojë të prodhojë rezultate.


Një goditje tjetër e madhe kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar: SPAK dënoi 11 kriminelë, përfshirë zyrtarë, për vjedhje të pronës publike me vlerë 60 milion €. Kjo është pjesë e Dosjes famëkeqe 339. Ky është gjithashtu një shembull tjetër i bashkëpunimit të fortë midis SHBA-ve dhe Shqipërisë në zbatimin e ligjit. Shpresojmë që SPAK të vazhdojë të prodhojë rezultate. E rëndësishme për t’i dhënë fund mosndëshkimit për korrupsion dhe krimit të organizuar”, shkruan Kim.

Lexo edhe :  Kim: Moment i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi, KLP të tregojë integritet
1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas