Aktualitet

Konfiskohen mbi 300 kg kokainë në Selanik, mes të arrestuarve edhe dy shqiptarë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 30/01/21 |
mapo.al

Më shumë se 300 kg kokainë, nga e cila do të përfitoheshin 100 milionë euro janë konfiskuar në Selanik, bëjnë të ditur mediat greke.


Në pranga kanë rënë tre shtetas. Të arrestuarit kishin rolin e marrjes së ngarkesave të kokainës dhe më pas trafikimin e tyre në territorin grek, informon policia greke.


Dy prej të arrestuarve janë shtetas shqiptarë, konkretisht 37 dhe 35 vjeç dhe një shtetas nga Kroacia, shkruan protothema.gr.

Operacioni u ndërmor ditën e djeshme. Gjatë operacionit u sekuestruan: 324 kg kokainë e ndarë në 260 pako.Mbi 5 mijë euro të ardhura nga trafiku i drogës si dhe 5 celularë. Gjithashtu është shpallur në këkim një person i katërt.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas