Aktualitet

Konflikt mes të rinjve në Divjakë, plagoset një 28-vjeçar, në pranga autori


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:02 - 22/05/21 |
mapo.al

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Grabian të Divjakës. Mësohet se 28-vjecari S.Q, është plagosur me thikë nga 31-vjeçari Sandri Jonuzi i cili është arrestuar sot nga Policia.


Konflikti ka ndodhur për motive të dobëta teksa Jonuzi tashmë akuzohet për plagosje të rëndë me dashje.


NJOFTIMI NGA POLICIADivjakë Plagosi me mjet prerës një shtetas, kapet dhe arrestohet nga Policia autori i ngjarjes.

 

Në datë 21.05.2021, rreth orës 22:35 njoftohemi se në fshatin Grabian, Divjakë, është plagosur me mjet prerës një shtetas.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Divjakë organizuan punën dhe bënë të mundur zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe prangosjen e autorit.

Lexo edhe :  E rëndë në Divjakë - Makina bie në një kanal me ujë, ndërron jetë shoferi

Në fshatin Grabian, shtetasi S. J., pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin S. Q., 28 vjeç, banues në Grabian, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” shtetasin S. J., 31 vjeç, banues në Grabian, Divjakë.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: ,

Pas