Aktualitet

Konflikti Azerbajxhan-Armeni – Thellohet bilanci i viktimave
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:15 - 29/09/20 |
mapo.al

Thellohet bilanci i viktimave në konfliktin e armatosur mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, në krahinën separatiste të Nagorno Karabakh.


Me 26 viktimat e shënuara vetëm të hënën, bilanci total i humbjes së jetëve shkon në 84 mes personelit ushtarak.


Që prej së dielës, forcat e Nagorno Karabakh, të mbështetura ushtarakisht dhe politikisht nga Armenia, po përballen me ushtrinë azere në atë që cilësohet si lufta më e përgjakshme pas vitit 2016.


Përveç ushtarakëve, në përballjen e armatosur mbetën të vrarë edhe 11 civilë.
Etiketa: ,

Pas