Aktualitet

Kontrabandë nga Turqia në Shqipëri, bllokohen 300 mijë euro veshje në Kapshticë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:37 - 18/06/20 |
mapo.al

Në doganën e Kapshticës, anti-kontrabanda, bllokoi një sasi malli me vlerën e 300 mijë euro, e porositur nga disa tregtarë.


Nga raportimet mësohet se veshjet vinin nga Turqia dhe në doganë vlera e mallit ishte deklaruar 30 mijë euro.


Malli u zbulua nga anti-kontrabanda në pikën kufitare të Kapshticës. Mësohet se policia ka ndaluar shoferin e kamionit, ndërsa mjeti është bllokuar1Etiketa: , , ,

Pas