Aktualitet

Korça zgjohet me lëkundje të forta tërmeti, sa ishte magnituda

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:04 - 08/04/20 |
mapo.al

Një tërmet me mangitudë  3.7 ka goditur qytetin e Korçës mëngjesin e sotëm. Lëkundjet me epiqendër 5 km në juglindje të Maliqit u ndjenë rreth orës 06:30.


Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si efekt lëkundje të forta. Dy lëkundje të tjera u regjistruan rreth orës 06:33 dhe 06:45 me magnitudë 2.1 me të njëjtën epiqendër.


Ende nuk është raportuar për dëme në njerëz apo banesa
Etiketa: ,

Pas