Aktualitet

Korçë/ Automjeti aksidenton 70-vjeçarin që udhëtonte me kalë, ndërron jetë i moshuari (Emri)Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:24 - 23/09/20 |
mapo.al

Në aksin rrugor Korçë-Bilisht, mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident, ku 70-vjeçari Hekuran Ramo, banues në fshtatin Neviçisht ka humbur jetën.


“Më datë 23.09.2020, rreth orës 05:35, në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Neviçisht, ka ndodhur një aksident, ku për pasojë shtetasi E. G., 27 vjeç, banues në fshatin Pojan, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, ka përplasur shtetasin H. R., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Neviçisht, që lëvizte në rrugë me kalë, i cili ka gjetur vdekjen“, shkruhet në njoftim.


Njoftimi i Policisë Korçë/Informacion paraprak


Më datë 23.09.2020, rreth orës 05:35, në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Neviçisht, ka ndodhur një aksident, ku për pasojë shtetasi E. G., 27 vjeç, banues në fshatin Pojan, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, ka përplasur shtetasin H. R., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Neviçisht, që lëvizte në rrugë me kalë, i cili ka gjetur vdekjen.


Drejtuesi i mjetit shtetasi E. G., u dërgua në Spital për kontroll mjekësor, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas