Aktualitet

Korçë – Ktheu lokalin në kazino, e pëson keq 33-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:30 - 02/06/20 |
mapo.al

Një 33-vjeçar në Korçë është proceduar në gjendje të lirë për shkak se e kishte kthyer lokalin në ambient për aktivitetin e lojërave të fatit.


Burime nga uniformat blu të Korçës bëjnë me dije se gjatë kontrollit që shërbimet e policisë kanë ushtruar në lokalin në përdorim të tij, në lagjen nr. 11, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri, 31 copë fisha dhe letra bixhozi, të cilat dyshohet se përdoreshin për të ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit.


Njoftimi i policisë
Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit K. K., 33 vjeç, banues në Korçë.Procedimi ndaj tij filloi pasi, gjatë kontrollit që shërbimet e policisë kanë ushtruar në lokalin në përdorim të tij, në lagjen nr. 11, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri, 31 copë fisha dhe letra bixhozi, të cilat dyshohet se përdoreshin për të ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas