Aktualitet

Korçë- Përfundon numërimi, ja si ndahen mandatet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:21 - 27/04/21 |
mapo.al

Korça përfundimisht ndan mandatet, PS fiton 6 deputetë dhe PD 5, si përfaqësim në parlamentin e ardhshëm.


Korça i përcakton mandatet e saj duke i ndarë mes dy subjekteve politike PS dhe PD me fitoren e të majtës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021.


Burime nga KZAZ konfirmuan se përfundimisht, në mbyllje të procesit të numërimit të votave, PS ka fituar 6 mandate deputetësh dhe PD 5 mandate. LSI nuk ja ka dalë të sigurojë votat e nevojshme qoftë edhe për 1 mandat.

Me këtë rezultat që thuajse u projektua gjatë gjithë proçesit të numërimit të votave ditën e djeshme, Korça nuk shfaqi ndonjë suprizë duke ruajtur epërsinë e PS dhe një tendencë thuajse të përhershme zgjedhore plus minus 1 mandat midis dy forcave kryesore politike.1

Lexo edhe :  PD dhe paradoksi i vendimeve të KAS dhe KolegjitEtiketa: , , , , ,

Pas