Aktualitet

Korçë/ U dëmtua nga tërmetet, mbyllet Mësonjëtorja e Parë Shqipe


               Publikuar në : 14:37 - 13/06/19 |
mapo.al

Mësonjëtorja e Parë Shqipe ka pësuar dëmtime të godinës dhe plasaritje të mureve. Siç edhe raportohet, godina ka dëme brenda dhe jashtë saj. Tërmetet që goditën qarkun e Korçës veç dëmeve në banesa, kanë shkatuar dëme edhe në Muzeun Kombëtar të Arsimit. Prej datës 7 qershor, aktivitetet dhe vizitat në Muze janë pezulluar.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas