Aktualitet

Koreja e Jugut thërret sulmuesin e Tottenham në ushtri, del më i miri në qitje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:26 - 11/05/20 |
mapo.al

Nga driblimet me shpejtësi tek të shtënat me preçizion të lartë me armë. Sulmuesi koreano-jugor i Tottenham, Son Heung-Min, u thirr në vendin e tij për stërvitjen e detyrueshme ushtarake.


Son rezultoi ndër të parët e ushtrisë, në saktësinë e të shtënave me armë. Shërbimi ushtarak në Korenë e Jugut është i detyrueshëm dhe mund të zgjasë deri në 24 muaj.


<
>
Son1 Son2 Son3 Son4 Son5

Son në vitin 2018 fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike aziatike dhe thirrja në ushtri, i detyrohet një stërvitje bazë.Ai duhet të kryejë 544 shërbime në komunitet brenda tre viteve, për të qenë në rregull ligjërisht.
1
Etiketa: , , ,

Pas