Aktualitet

Koronavirusi- 1 viktimë dhe 5 raste të reja në vendin tonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:34 - 07/06/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2103 testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 5 qytetarë.


Rastet pozitive janë: 3 raste në Shkodër, 2 raste në Tiranë.


Fatkeqëshisht, në 24 orët e fundit, është shënuar një viktimë nga virusi i rrezikshëm, 1 qytetare, 63 vjeç nga Saranda.Raportohet nga MSH se janë shëruar 38 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,702 që nga fillimi i epidemisë.Njoftimi i MSH:Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 2103 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 5 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:  3 raste në Shkodër, 2 raste në Tiranë.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 24 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.
Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor betejën me COVID19 nuk e ka fituar 1 qytetare, 63 vjeç nga Saranda. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes.

Lexo edhe :  Ndalohen mbi 500 klandestinë në javë, 5% duan azil në Shqipëri

Në 24 orët e fundit janë shëruar 38 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,702 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (7 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        5
Të shëruar në 24 orë      38
Të shtruar në spitale      24
Humbje jete në 24 orë   1
Testime ditore                2103

Testime totale             740,575
Raste pozitive             132,384
Raste të shëruara        129,702
Raste Aktive                  230
Humbje jete                  2,452

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë         60
Shkodër       54
Berat             33
Korçë            25
Lezhë           20
Elbasan        14
Vlorë              7
Gjirokastër   6
Durrës          4
Kukës           3
Fier                2
Dibër          2

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas