Aktualitet

Koronavirusi – 11 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 99 raste aktive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:19 - 13/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 11 raste të reja me koronavirus nga 1915 testime të kryera.


Të infektuarit janë shënuar; 3 raste në Tiranë, 2 në Vlorë, nga 1 rast në Shkodër, Elbasan, Lezhë, Kavajë, Kamëz, Tepelenë.


Fatmirësisht, asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.Sakaq, aktualisht janë 99 pacientë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin.Tek spitali Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 8 pacientë.Në 24 orët e fundit është shëruar 1 qytetar,  duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,053 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 1
Të shtruar në spitale 8
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 1915

Lexo edhe :  243 të shtruar në spitalet COVID, humb jetën gruaja e vaksinuar

Testime totale 839,303
Raste pozitive 132,608
Raste të shëruara 130,053
Raste Aktive 99
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 40
Elbasan 13
Fier 10
Vlorë 9
Korçë 8
Shkodër 6
Lezhë 5
Durrës 4
Kukës 2
Gjirokastër 2

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas