Aktualitet

Koronavirusi/ 119 viktima në 24 orët e fundit në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:27 - 23/05/20 |
mapo.al

Në Itali, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, të paktën 229.327 persona janë infektuar me virusin Sars-CoV-2.Sipas statistikave të publikuara nga Mbrojtja Civile, në 24 orët e fundit janë shënuar 669 të infektuar dhe 119 viktima nga COVID-19, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 32.735.


Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit,  2120 persona janë shëruar dhe kanë lënë spitalet.Akoma në spital me simptoma janë 8.695 pacientë, nga të cilët 572 në kujdes intensive.

Etiketa: , ,

Pas