Aktualitet

Koronavirusi – 12 të infektuar, 1 i vdekur dhe 93 të shëruar në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:29 - 30/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirus nga 2170 testime të kryera dhe 1 viktimë


Harta e të infektuarve; 5 raste në Tiranë, 3 raste në Berat, 1 rast në Shkodër, Vau Dejës, Elbasan, Sarandë.


Fatkeqësisht një qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për një qytetar nga Prrenjasi, 61 vjeç.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 42 pacientë, nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 93 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,308 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (30 Maj 2021)
Raste të reja ditore        12
Të shëruar në 24 orë      93
Të shtruar në spitale      42
Humbje jete në 24 orë   1
Testime ditore                2,170

Lexo edhe :  Greqia shtyn deri me datën 7 qershor masat kufizuese me Shqipërinë

Testime totale             717,696
Raste pozitive             132,309
Raste të shëruara        129,308
Raste Aktive                  551
Humbje jete                  2,450

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë         237
Korçë            75
Shkodër       67
Vlorë             31
Elbasan        29
Berat             37
Lezhë           25
Gjirokastër   16
Fier                7
Kukës           9
Durrës          14
Dibër          4

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas