Aktualitet

Koronavirusi – 123 të infektuar dhe 3 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 28/04/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 123 raste të reja me koronavirus, nga 2258 testime të kryera dhe 3 viktima


Harta e të prekurve – 32 raste në Tiranë, 9 raste në Fier, 8 raste  në Sarandë,7 raste në Gjirokastër, 5 raste në Durrës, Korçë, Lushnje, 4 raste në Shkodër, Tropojë, Mallakastër, Pogradec, Gramsh, Skrapar, 3 raste në Devoll,  Mirditë, Berat, 2 raste në Krujë, Kavajë, Vlorë, Kamëz,  Patos,1 rast në Kurbin, Elbasan, Kukës, Lezhë, Pukë, Përmet, Peqin, Memaliaj, Vorë.


Fatkeqësisht, 3 qytetarë nuk e kanë fituar beëtejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Korça, të moshave 65-84 vjeç.Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 122 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe :  Koronavirusi - 849 të infektuar, 5 viktima dhe 982 të shëruar në 24 orë


Ndërsa, 724 persona janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit.Njoftimi i policisë

Statistika (28 Prill 2021)
Raste të reja ditore        123
Të shëruar në 24 orë      724
Të shtruar në spitale      122
Humbje jete në 24 orë   3
Testime ditore                2,258

Testime totale             630,822
Raste pozitive             130,859
Raste të shëruara       107,887
Raste Aktive                 20,586
Humbje jete                  2,386

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë   16351
Fier      1586
Durrës  467
Shkodër      564
Korçë    459
Gjirokastër   344
Vlorë    244
Elbasan   132
Kukës     171
Dibër    103
Berat       107
Lezhë     58

1


Etiketa: , , ,

Pas