Aktualitet

Koronavirusi – 128 të infektuar dhe 6 të vdekur në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 25/04/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 128 raste të reja me koronavirus nga 2789 testime të kryera dhe 6 viktima


Harta e të prekurve – 34 raste në Tiranë, 17 raste në Durrës, 12 raste në  Korçë, 10 raste në Shkodër, 7 raste në Fier, Vlorë, 5 raste në Skrapar, 4 raste në Devoll,  Sarandë, Vau Dejës, 3 raste  në Kukës, Lezhë, 2 raste në Pukë, Librazhd, Gjirokastër, Gramsh, Libohovë,1 rast në Kurbin, Lushnje, Mallakastër, Dibër, Patos, Dropull.


Fatkeqësisht, 6 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për 3 qytetarë nga Durrësi, 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetarë nga Malësi e Madhe, të moshave 67 – 88 vjeç.Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 149 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe :  Apeli/ Mjekët që po luftojnë kundër COVID: S'kemi marrë bonusin e premtuarNdërsa, 712 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit. 

1


Etiketa: , , , ,

Pas