Aktualitet

Koronavirusi – 13 raste të reja dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:17 - 07/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus nga 2007 testime të kryera.


Të infektuarit janë shënuar; 3 raste në Lushnje, 2 raste në Korçë, Elbasan, Rrogozhinë, nga 1 rast në Fier, Tropojë, Gjirokastër, Rosokovec.


Fatmirësisht, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit. Aktualisht janë 66 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë.Në 24 orët e fundit janë shëruar 2 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,035 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (7 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 13
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2007

Lexo edhe :  Studimi i Akademisë së Shkencave: 73% e popullsisë së Tiranës e imunizuar

Testime totale 823,533
Raste pozitive 132,557
Raste të shëruara 130,035
Raste Aktive 66
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 25
Elbasan 8
Shkodër 7
Korçë 7
Fier 6
Vlorë 5
Durrës 4
Lezhë 2
Kukës 1
Gjirokastër 1

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas