Aktualitet

Koronavirusi – 13 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 112 raste aktive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:18 - 15/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus nga 4051 testime të kryera. Të infektuarit u regjistruan; 5 raste në Tiranë, 3 në Durrës, nga 1 rast në Shkodër, Fier, Lezhë, Vlorë, Kamëz.


Fatmirësisht, asnjë qytetar nuk e ka humbur betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Sakaq, aktualisht janë 112 pacientë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin.


Në spitalin “Infektiv” po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë, ndërsa dy qytetarë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,061 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (15 Korrik 2021)Raste të reja ditore 13
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 4051

Lexo edhe :  Situata e COVID - 992 raste të reja dhe 4 viktima


Testime totale 847,490
Raste pozitive 132,629
Raste të shëruara 130,061
Raste Aktive 112
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 48
Fier 11
Vlorë 11
Elbasan 10
Korçë 8
Shkodër 7
Durrës 7
Lezhë 6
Kukës 2
Gjirokastër 2

1


Etiketa: , , , ,

Pas