Aktualitet

Koronavirusi/ 138 raste të reja dhe 7 viktima në Maqedoninë e Veriut. Mes viktimave, edhe një 27-vjeçarBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:23 - 01/08/20 |
mapo.al

7 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar numrin e viktimave në 493.


Mediat raportojnë se mes personave që kanë humbur jetën në vendin fqinj është edhe një 27-vjeçar.


Nga 1621 testime të kryera, janë shënuar 138 raste të reja me COVID-19. Sot Instituti për Shëndetin Publik në Maqedoni ka regjistruar 144 pacientë të shëruar.Numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 në vendin fqinj, që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 10891, ndërsa numri i të shëruarve është 6698.


Numri i rasteve aktive në Maqedoninë e Veriut është 3700.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas