Aktualitet

Koronavirusi – 148 të infektuar dhe 6 të vdekur në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:36 - 20/04/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus nga 3008 testime të kryera dhe 6 viktima

Harta e të prekurve – 44 raste në Tiranë, 16 raste në Shkodër, 12 raste në Gjirokastër, 8 raste në Fier, 5 raste në Pogradec, Berat, 4 raste në Korçë, Devoll, Peqin, Këlcyrë, 3 raste në Durrës, Sarandë, Memaliaj, Skrapar, Poliçan, 2 raste në Krujë, Kukës, Has, Kavajë, Lushnje, Vlorë, Mirditë, Divjakë, Malësi e Madhe, 1 rast në Kurbin, Elbasan, Tropojë, Kamëz, Tepelenë, Vau i Dejës, Dibër, Maliq, Gramsh.


Fatkeqësisht, 6 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për 2 qytetarë nga Durrësi, 1 qytetar nga Korça, 1 qyetar nga Berati, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Gjirokastra, të moshave 56 – 72 vjeç.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 165 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe :  Koronavirusi - 69 të infektuar dhe një i vdekur në 24 orët e fundit


Ndërsa, 430 qytetarë janë shëruar nga koronaviruri gjatë 24 orëve të fundit.


Statistika (20 Prill 2021)

Raste të reja ditore 148
Të shëruar në 24 orë 430
Të shtruar në spitale 165
Humbje jete në 24 orë 6
Testime ditore 3008

Testime totale 612,563
Raste pozitive 129,842
Raste të shëruara 102,601
Raste Aktive 24,888
Humbje jete 2,353

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 18195
Fier 2096
Durrës 1008
Shkodër 886
Gjirokastër 822
Korçë 669
Vlorë 400
Dibër 314
Kukës 273
Elbasan 146
Berat 61
Lezhë 18

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas