Aktualitet

Koronavirusi – 15 të infektuar, asnjë viktimë dhe 71 të shëruar në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:26 - 26/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 15 raste të reja me koronavirus nga 2691 testime të kryera dhe asnjë viktimë.


Harta e të prekurve – 5 raste në Tiranë, 2 raste në Berat, Skrapar, 1 rast në Shkodër, Durrës, Fier, Devoll, Mat, Shijak.


Në 24 orët e fundit janë shëruar 71 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 128,978 që nga fillimi i epidemisë.Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 43 pacientë nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.Statistika (26 Maj 2021)
Raste të reja ditore 15
Të shëruar në 24 orë 71
Të shtruar në spitale 43
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,691Testime totale 706,327
Raste pozitive 132,244
Raste të shëruara 128,978
Raste Aktive 819
Humbje jete 2,447

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 401
Korçë 95
Shkodër 86
Vlorë 49
Elbasan 39
Berat 41
Lezhë 31
Gjirokastër 31
Fier 20
Kukës 11
Durrës 11
Dibër 4

1CLOSE
CLOSE
Pas