Aktualitet

Koronavirusi – 18 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, 124 raste aktive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:57 - 16/07/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 18 raste të reja me koronavirus nga 3621 testime të kryera.


Të infektuarit janë regjistruar; 7 raste në Shkodër, 4 në Tiranë, 3 në Durrës, nga 1 rast në Elbasan, Lezhë, Kamëz, Peqin.


Fatmirësisht, asnjë qytetar nuk ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.Sakaq, janë 124 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.Ndërsa janë shëruar 6 qytetarë në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,067 që nga fillimi i epidemisë.Aktualisht, në spitalin ‘Infektiv’ po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë.

Statistika (16 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 18
Të shëruar në 24 orë 6
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3621

Lexo edhe :  Situata e COVID - 992 raste të reja dhe 4 viktima

Testime totale 851,111
Raste pozitive 132,647
Raste të shëruara 130,067
Raste Aktive 124
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 51
Shkodër 13
Fier 11
Vlorë 11
Elbasan 11
Durrës 10
Lezhë 7
Korçë 6
Kukës 2
Gjirokastër 2

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas