Aktualitet

Koronavirusi – 21 të infektuar dhe 1 i vdekur në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:01 - 28/05/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 21 raste të reja me koronavirus nga 2807 testime të kryera dhe 1 viktimë


Harta e të prekurve – 4 raste në Berat, 3 raste në Durrës, 2 raste në Tiranë, Shkodër, Krujë, Kurbin, Gjirokastër, 1 rast në Devoll, Mirditë, Tropojë, Librazhd.


Fatkeqësisht, 1 qytetar e ka humbur jetën në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 1 qytetar nga Tirana, 77 vjeç.Kujtojmë se dy ditët e kaluara nuk ka patur asnjë të vdekur nga koronavirusi.Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 41 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.Në 24 orët e fundit janë shëruar 55 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,097 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Nga vaksina te karantina 7 ditore, rregullat e udhëtimit drejt Belgjikës

Statistika (28 Maj 2021)
Raste të reja ditore 21
Të shëruar në 24 orë 55
Të shtruar në spitale 41
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 2,807

Testime totale 712,271
Raste pozitive 132,285
Raste të shëruara 129,097
Raste Aktive 740
Humbje jete 2,448

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 343
Korçë 91
Shkodër 82
Vlorë 40
Elbasan 36
Berat 41
Lezhë 31
Gjirokastër 27
Fier 18
Kukës 11
Durrës 16
Dibër 4

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas